Pompy gruntowe - woda gruntowa

Gdy słońce ogrzewa ziemię, jego energia zostaje zakumulowana w wodzie znajdującej się pod ziemią, czyli wodzie gruntowej. Możesz czerpać energię z wód gruntowych za pomocą pompy ciepła.

Pompa ciepła na wodę gruntową czerpie energię ze źródeł naturalnych do podgrzewania gorącej wody. Może ona chłodzić i ogrzewać twój dom, gwarantując idealny klimat wnętrz przez cały rok.

Energia zakumulowana w wodzie

Pompy ciepła na wodę gruntową można instalować na bardzo małych działkach, bez konieczności znacznego zagospodarowania terenu. W tym celu wykonuje się odwiert do poziomu wód gruntowych, a następnie wprowadza do niego wężownicę, która ma za zadanie czerpać ciepło. Po zakończeniu instalacji woda gruntowa przechodzi przez wymiennik ciepła (wężownicę), który odzyskuje ciepło. Woda opuszcza wymiennik z powrotem do gleby.

Stałe temperatury

Średnia temperatura wód gruntowych waha się niezmiennie w zakresie od 5 do 10°C, wężownica odzyskująca ciepło utrzymuje stałą temperaturę przez cały rok, ciągle dostarczając źródła ciepła gruntowej pompie ciepła.
Nowe budownictwo lub modernizacja.

Gruntowe pompy ciepła nadają się do nowych budynków, do budownictwa energooszczędnego, a także do modernizowanych układów grzewczych, w których temperatura zasilania wynosi nawet 65°C. Oferujemy pojedyncze pompy ciepła oraz ich wersje kompaktowe z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 litrów.

Zalety pompy ciepła:

Mnóstwo gorącej wody 

Zintegrowana z pompą, opatentowana technologia TWS (uwarstwowienie wody w zasobniku) ogrzewa wodę użytkową szybciej i do wyższej temperatury niż rozwiązania tradycyjne. Podgrzana woda jest mieszana z zimną, aby otrzymać odpowiednią temperaturę wody bieżącej. Dzięki temu objętość wody gorącej do wykorzystania jest znacznie większa, a dzieje się tak dzięki wysokiej temperaturze wytwarzanej przez TWS.

Technologia Opti

Obejmuje inteligentny system regulacji, za pomocą którego pompa ciepła optymalizuje wydajność w sposób odpowiadający bieżącym warunkom. Technologia Opti daje maksymalną wydajność i zmniejsza pobór energii do minimum, gwarantując możliwie najwyższy współczynnik wydajności sezonowej (COP) - nieustannie, dzień po dniu.

Sterowanie przez sieć

Możesz kontrolować pompę ciepła przez Internet. Nasze narzędzia informacji online przedstawiają ważne dane statystyczne o pracy pompy. Za ich pomocą możesz zdalnie optymalizować ustawienia pompy ciepła, aby zwiększyć wydajność pracy i zaoszczędzić.

"Dąbkowski"
Instalacje Sanitarne
Radosław Dąbkowski

13-300 Nowe Miasto Lubawskie
ul. Wojska Polskiego 86
NIP: 877-10-03-816