Pompy powietrzne

  • Możesz podgrzewać ciepłą wodę i ogrzewać dom za pomocą energii z powietrza atmosferycznego.
  • Powietrzna pompa ciepła może odbierać ciepło z powietrza nawet gdy temperatura na zewnątrz wynosi -20°C.
  • Powietrzna pompa ciepła to najpopularniejszy typ pompy ciepła. Można ją zainstalować bez wiercenia lub wykopów, a także bez zezwolenia lokalnych władz. 

Elastyczne rozwiązanie

Powietrzne pompy ciepła Danfoss są wygodne i elastyczne. Można je podłączyć do istniejącego układu grzewczego (w tym układów na energię słoneczną) lub tylko do określonej jego części.  Jednak najważniejsze jest to, że dzięki nim nie musisz inwestować więcej niż naprawdę trzeba.

Zalety pompy ciepła:

Mnóstwo gorącej wody

Zintegrowana z pompą, opatentowana technologia TWS ogrzewa wodę użytkową szybciej i do wyższej temperatury niż rozwiązania tradycyjne. Podgrzana woda jest mieszana z zimną, aby otrzymać odpowiednią temperaturę wody bieżącej. Dzięki temu objętość wody gorącej do wykorzystania jest znacznie wyższa. Dzieje się tak dzięki wysokiej temperaturze wytwarzanej przez technologię TWS. 

Rozmrażanie na żądanie

Część układu na zewnątrz budynku trzeba rozmrażać, aby zachować wysoką jego sprawność w temperaturach poniżej zera. Powietrzne pompy ciepła Danfoss mogą rozmrażać układ automatycznie lub na żądanie użytkownika. Funkcja ta włącza się tylko wówczas gdy jest potrzebna i działa tak długo, jak jest to konieczne. Takie rozwiązanie ogranicza zużycie energii niezbędnej do ochrony części zewnętrznej układu przez zamarzaniem. 

Technologia Opti

Obejmuje inteligentny system regulacji, za pomocą którego pompa ciepła optymalizuje wydajność w sposób odpowiadający bieżącym warunkom. Technologia Opti daje maksymalną wydajność i zmniejsza pobór energii do minimum, gwarantując możliwie najwyższy współczynnik efektywności rocznej (SPF) - nieustannie, dzień po dniu.

"Dąbkowski"
Instalacje Sanitarne
Radosław Dąbkowski

13-300 Nowe Miasto Lubawskie
ul. Wojska Polskiego 86
NIP: 877-10-03-816