Pompy gruntowe - grunt

  • Gruntowa pompa ciepła korzysta z energii ze źródeł naturalnych do ogrzewania wnętrz i podgrzewania gorącej wody.
  • Gruntowe pompy ciepła Danfoss mogą również chłodzić dom, a zatem zapewniać doskonały klimat wnętrz przez cały rok.

Niewielkie wymiary, stabilna jak skała

Gruntowa pompa ciepła Danfoss z odwiertami pionowymi nie wymaga znacznych zmian na twojej działce. Zainstalowanie pompy ciepła wymaga wywiercenia co najmniej jednego otworu na głębokość od pięćdziesięciu do dwustu metrów w głąb gruntu, w którą wprowadza się rurę. Otwory są głębokie, a zarazem wąskie, więc gruntowa pompa ciepła nie wymaga działki o dużej powierzchni. Wykorzystywana jest też technologia wiercenia krótszych otworów, natomiast jest ich wówczas więcej.

 
Temperatura gruntu jest taka sama przez cały rok - stąd jest to stałe i stabilne źródło energii dla gruntowej pompy ciepła.

Nowe budownictwo lub modernizacja

Gruntowe pompy ciepła nadają się do nowych budynków, do budownictwa energooszczędnego a także do modernizowanych układów grzewczych, w których temperatura przyłącza ogrzewania wynosić nawet 65°C lub 70°C. W ofercie Danfoss są pojedyncze pompy ciepła oraz ich wersje kompaktowe z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 litrów.

Zalety pompy ciepła:

Chłodź swój dom

W okresie zimowym układ  grzewczy z pompą ciepła wytwarza ciepło do ogrzania budynku. Natomiast podczas upałów zapewnia przyjemny chłód za niewielkie pieniądze. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu modułu chłodzenia pasywnego lub aktywnego.

Mnóstwo gorącej wody

Zintegrowana z pompą, opatentowana technologia TWS ogrzewa wodę użytkową szybciej i do wyższej temperatury niż rozwiązania tradycyjne. Podgrzana woda jest mieszana z zimną, aby otrzymać odpowiednią temperaturę wody bieżącej. Dzięki temu objętość wody gorącej do wykorzystania jest znacznie wyższa. Dzieje się tak dzięki wysokiej temperaturze wytwarzanej przez technologię TWS. 

Technologia Opti

Obejmuje inteligentny system regulacji, za pomocą którego pompa ciepła optymalizuje wydajność w sposób odpowiadający bieżącym warunkom. Technologia Opti daje maksymalną wydajność i zmniejsza pobór energii do minimum, gwarantując możliwie najwyższy współczynnik efektywności rocznej (SPF) - nieustannie, dzień po dniu.

"Dąbkowski"
Instalacje Sanitarne
Radosław Dąbkowski

13-300 Nowe Miasto Lubawskie
ul. Wojska Polskiego 86
NIP: 877-10-03-816